Om Brandbjerg Klatreklub

Brandbjerg klatreklub er en klub i stor udvikling. Den kom til verden i sommeren 2015, efter en håndfuld frivillige havde arbejdet og bygget, for at få skabt nogle fede rammer for bouldering og dermed gøre klubben til en realitet. Ligsom opbyggelsen, er det også frivillige som udgør klubbens drivkraft, som hele tiden sørger for at der er liv i klubben og at den konstant er i udvikling. Alt i alt er det på baggrund af dem, at vi har den klub med et stærkt sammen hold og gode faciliteter, hvilket vi og medlemmerne er taknemmelig for.

EmmaKlatre

Der er blevet skabt en hyggelig klub med plads til alle, uanset niveau og alder. Vi hjælper hinanden med at løse problemerne og man kan være sikker på, at der altid vil være en hjælpende hånd, til at guide en på rette vej op ad væggen og nå til tops. Med sofaer, drikkelse, musik og kalk på hænderne, vil man opleve et fællesskab hvor vi klatre med hinanden, og stemningen altid er på sit højeste.

Medlem af Dansk Klatreforbund

klatreforbund